Banner website algemeen Kerken 1024x368

Parochiële Caritas Instelling zoekt bestuursleden

Als katholieke kerk hebben wij de opdracht om dienstbaar te zijn aan de samenleving door vooral aandacht te hebben voor mensen die in de knel zitten. Niet alleen met woorden maar vooral met daden. Daarbij wordt niet gekeken naar levensovertuiging. Caritas betekent immers: Christelijke liefde, naastenliefde over alle grenzen heen, ook die van de kerk. We helpen daar waar het nodig is. Dat kan financiële noodhulp zijn voor mensen die echt helemaal aan de grond zitten. Maar het kunnen ook andere vormen van noodhulp zijn die eraan bijdragen dat er sprake is van meer sociale rechtvaardigheid.

Om dit werk handen en voeten te geven, is er in elke parochie een Parochiële Caritas Instelling (PCI). Het bestuur van een PCI wordt benoemd door de bisschop, is vrij zelfstandig, beheert een eigen vermogen, maar werkt wel nauw samen met het parochiebestuur en pastoraal team. De PCI kan overleggen en samenwerken met de gemeente, instanties voor sociale en maatschappelijke hulpverlening en met instanties vanuit andere geloofsrichtingen en levensovertuigingen.

Voor onze PCI zoeken wij nieuwe bestuursleden.

Wij komen hiervoor graag in contact met parochianen met bestuurlijke kwaliteiten, parochianen die kennis hebben op het gebied van financiën en administratie, óf bekend zijn met het sociaal maatschappelijk werk. Herkent u zich hierin en wilt u uw kennis en kunde inzetten om mensen vooruit te helpen? Stuur dan een mailtje naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. Wij nemen dan graag contact met u op.

 pci

Blog

Tijdens de lockdown spelen wij vaker een spelletje. Je kunt winnen en verliezen. Dat hoort erbij!

Dan spelen we opnieuw en krijgt iedereen  een nieuwe kans.  Er is altijd een volgende kans.

Pasen is het feest van het leven. God laat zien dat Hij nooit iemand loslaat. Hij houdt Jezus vast, dwars door de dood heen.

Lees meer...

Kerkbijdrage

 

 

Vrijwilligers


Jeugdkerk


Vastenactie

Laatste dienst

  
Film camera

 

H.H. Bonifatiuskerk

 

Marcellinuskerk

 

Buurse 2

Maria Praesentatie

Klik op fotos voor meer info

 

Pancratiuskerk

Pancratiuskerk

 

052234 Sonderenstraat Lourdeskerk 03

Lourdeskerk

Contact


Centraal Secretariaat Alphons Ariënshuis

Sonderenstraat 55, 7481 HB Haaksbergen
Telefoon: 053 - 574 39 29
E: secretariaat@franciscusparochie.nl
Banknummer: NL87RABO0118098802

Klik hier voor contactformulier

Openingstijden


Maandag: 

Gesloten
Dinsdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Woensdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Donderdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Vrijdag: Gesloten
Zaterdag Gesloten
Zondag: Gesloten

Nieuwsbrief Parochie

*Verplicht in te vullen
E-mailadres*
Naam en achternaam*