Banner website algemeen Kerken 1024x368

‘Verheugt u en juicht!’ Bij Matheus

5, 12 door Willy Rekveld, parochievicaris

Wat is de diepste zin van ons leven? Een indringende vraag in een samenleving met zoveel mensen. Voor wie gelooft geeft het evangelie een moeilijk maar zuiver antwoord. Hoe te leven voor onszelf en hoe te leven met onze medemensen? Hoe het leven te delen in een wereld met zoveel verschillende meningen? Te leven in het gelovig perspectief in een wereld van oorlog en van onvrede en ruzies? Hoe kan ik, kunnen wij dit ombuigen tot een samen het leven delen in liefde en gerechtigheid. De boodschap van het verhaal van Gods Zoon, Jezus, is hierin duidelijk. ‘Zalig ben je’, zo horen wij, als jij jezelf kunt geven in de goede momenten, maar ook in de mindere momenten. Ik noem het liever ‘Gelukkig ben je als het leven aanvaardt en hierin een weg te gaat om haat om te buigen tot ware liefde. Onvrede tot vrede. Ongerechtigheid tot vrede.’ Is het een dwaasheid als je daarin stappen zet? De boodschap van Jezus zegt mij, ons, van niet. Gelukkig, zalig ben je als je hierin een weg kunt gaan. Als je het kruis dat je tegenkomt, de liefdeloosheid en alles wat daarmee samenhangt, weet te keren tot liefde. Dat wens ik u, jullie en mijzelf toe. Die zaligheid, dat geluk in het geloof, maar ook in die hoop 

Blog

De anderen door Dick Kohlwey, vice-voorzitter bestuur Franciscusparochie

Jezus zegt: "Ik heb nog anderen" (Joh., 10, 11-18)

Denkt u ook weleens: als ontwikkelingen zo doorgaan, hoe zal

Lees meer...

Franciscusbende

Logo Franciscusbende met tekst

Vrijwilligers


Op Weg week 16 2024

 

Vastenactie

Laatste dienst

  

 

H.H. Bonifatiuskerk

 

Marcellinuskerk

 

 

 

 

Buurse 2

Maria Praesentatie

 

 

Pancratiuskerk

Pancratiuskerk

Contact


Centraal Secretariaat Franciscusparochie
Veldmaterstraat 61
7481 AB te Haaksbergen
Telefoon: 053 - 574 39 29

E: secretariaat@franciscusparochie.nl
Banknummer: NL87RABO0118098802

Klik hier voor contactformulier

Openingstijden


Maandag: 

Gesloten
Dinsdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Woensdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Donderdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Vrijdag: Gesloten
Zaterdag Gesloten
Zondag: Gesloten

Nieuwsbrief Parochie

Nieuwsbrief pastoraal team 11 januari 2023

*Verplicht in te vullen
E-mailadres*
Naam en achternaam*