Banner website algemeen Kerken 1024x368

Zondag 21 februari horen we in de kerk hoe Jezus na zijn doop door de Geest de woestijn ingedreven werd (Mc. 1, 12-15),. Hij kon daar blijkbaar niet aan ontsnappen. Hij moest. Gedreven als hij was. Hij werd er door Satan op de proef gesteld en leefde er te midden van de wilde dieren. En de engelen dienden hem. Dat staat er ook nog bij. Het klinkt als een sprookje over de strijd tussen goed en kwaad.

En zo is het ook vaak in ons leven. Voortdurend staan we voor de vraag: ‘Waar doen we goed aan?’ De Vastentijd, de veertig dagen voor Pasen, is bij uitstek een tijd in het liturgisch jaar om daar eens bij stil te staan. Ik ben zelf geneigd dit verhaal uit de Bijbel psychologisch uit te leggen. Je kunt je beproefd voelen. Door mensen om je heen. Door de situatie waar je in beland bent. Door het leven zelf. En dan merk je, dat je een innerlijke strijd moet voeren. Je herkent de wilde dieren in je zelf. Die willen terugslaan, verscheuren, omlaag halen; die moeilijk te temmen zijn. Maar – als het meezit – tref je ook engelen in jezelf aan, die gedachten, gevoelens aanreiken, waarmee je verder kunt; kunt groeien als mens, als liefdevolle medemens. Laat je vooruit helpen door die engelen. Daar zijn we als mensen voor bedoeld. Ik wens je goede bezinnelijke veertig dagen toe! Pastoraal werker Frank de Heus

Blog

Tijdens de lockdown spelen wij vaker een spelletje. Je kunt winnen en verliezen. Dat hoort erbij!

Dan spelen we opnieuw en krijgt iedereen  een nieuwe kans.  Er is altijd een volgende kans.

Pasen is het feest van het leven. God laat zien dat Hij nooit iemand loslaat. Hij houdt Jezus vast, dwars door de dood heen.

Lees meer...

Kerkbijdrage

 

 

Vrijwilligers


Jeugdkerk


Vastenactie

Laatste dienst

  
Film camera

 

H.H. Bonifatiuskerk

 

Marcellinuskerk

 

Buurse 2

Maria Praesentatie

Klik op fotos voor meer info

 

Pancratiuskerk

Pancratiuskerk

 

052234 Sonderenstraat Lourdeskerk 03

Lourdeskerk

Contact


Centraal Secretariaat Alphons Ariënshuis

Sonderenstraat 55, 7481 HB Haaksbergen
Telefoon: 053 - 574 39 29
E: secretariaat@franciscusparochie.nl
Banknummer: NL87RABO0118098802

Klik hier voor contactformulier

Openingstijden


Maandag: 

Gesloten
Dinsdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Woensdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Donderdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Vrijdag: Gesloten
Zaterdag Gesloten
Zondag: Gesloten

Nieuwsbrief Parochie

*Verplicht in te vullen
E-mailadres*
Naam en achternaam*